Ana Sayfa » KONYA – Kulu İlçesi Kozanlı Kasabasına 720Watt Solar Sistem Projesi

Sistem Özellikleri:
Güneş Paneli: Toplamda 720Watt gücünde, 4 adet 180Watt güneş paneli kullanıyoruz. Bu paneller, güneş ışığını elektriğe dönüştürerek sistemin enerji üretimini sağlar.
Aküler: Sistemin depolama birimi olarak 4 adet 150Ah kapasiteli akü kullanıyoruz. Bu aküler, güneş panelinden gelen enerjiyi depolayarak gün içinde ve hava şartlarına bağlı olarak enerji tüketiminizi karşılar.
İnverter: Güneş panelinden gelen doğru akımı (DC) alternatif akıma (AC) dönüştürmek için bir inverter kullanıyoruz. Bu sayede panel tarafından üretilen enerji evinizdeki elektrik sistemi tarafından kullanılabilir hale gelir.

Faydaları:
Güneş enerjisi çevre dostudur. Kendi enerji üretimimizi sağlayarak enerji bağımsızlığı elde ederiz. Kurulum maliyeti bir kez ödendikten sonra, uzun vadede elektrik faturalarında önemli tasarruflar sağlar. Güneş paneli sistemleri genellikle düşük bakım gerektirir. Panel ve akülerin düzenli temizliği ve bakımı, uzun ömürlü ve verimli bir sistem sağlar. Sizin için hazırladığımız bu sistemle, güneşin sunduğu sonsuz enerji kaynağını kullanarak yaşamınızı daha sürdürülebilir hale getirebilirsiniz.