Ana Sayfa » KAYSERİ – 1.2 kW Solar Sistem Projesi

Sistem Özellikleri:
Güneş Paneli: Toplamda 1280Watt gücünde, 8 adet 160Watt 24 V çıkışlı güneş paneli kullanıyoruz. Paneller 4’er li 2 grup halinde seri bağlanarak her bir gruptan 96 V çıkış elde edilmektedir. Bu çıkışlarda paralel bağlanarak bir anahtar vasıtası ile su pompasının kontrol cihazına bağlanmaktadır.
Regülatör: Regülatör panelden gelen doğru akımdaki dalgalanmaları gidererek düzenli hale getirerek pompayı beslemektedir.
Tracker Cihazı: Güneşin hareketine göre panelin pozisyonunu ayarlayan tracker cihazı 10 W, 12 V bağımsız bir panel tarafından beslenmekte olup, aynı zamanda karanlık-aydınlık sensörü vasıtası da görmektedir. Karanlıkta tüm paneller güneye bakacak şekilde sabitlenmekte, güneşli olduğunda tracker doğuya dönmektedir.
Su Pompası: Kullandığımız PS 1800 dalgıç pompa 1.6 kW’lık DC motor ile çalışmakta olup, besleme gerilimi 96 volttur. Yapılan uygulama deneylerinde ortalama 37 m çalışma derinliğinde pompanın ortalama debisi 5 m³/h ölçülmüştür.
Şasi: Ana şasi yüksekliği 1900 mm olup, 150x150x6’lık galvanizli profilden meydana gelmiştir.

Faydaları:
Güneş enerjisi çevre dostudur. Kendi enerji üretimimizi sağlayarak enerji bağımsızlığı elde ederiz. Kurulum maliyeti bir kez ödendikten sonra, uzun vadede elektrik faturalarında önemli tasarruflar sağlar. Güneş paneli sistemleri genellikle düşük bakım gerektirir. Panel ve akülerin düzenli temizliği ve bakımı, uzun ömürlü ve verimli bir sistem sağlar. Sizin için hazırladığımız bu sistemle, güneşin sunduğu sonsuz enerji kaynağını kullanarak yaşamınızı daha sürdürülebilir hale getirebilirsiniz.